четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Што е многу, многу е: Славниот пејач во врска со девојка која од него е помлада половина век (ФОТО)

Што е многу, многу е: Славниот пејач во врска со девојка која од него е помлада половина век (ФОТО)

Дон МекЛин привлекува лавина коментари со врската со Парис Дилан поради големата разлика во возраста.

За 73-годишниот пејач и текстописец, чиј најголем хит е „American Pie“, веќе извесно време се шпекулираше дека е во врска со 24-годишната Парис, но парот сега официјално ја потврди нивната романса.

„Сон со мојата љубов“ – напиша Парис во описот на нивна фотографија од посетата на Париз.

 

View this post on Instagram

 

a dream with my love…❤️

A post shared by ?Paris (@parisdylan550) on

 

 

View this post on Instagram

 

happy birthday my baby, my beauty, love of my life, my everything. ❤️

A post shared by ?Paris (@parisdylan550) on

Најнови вести