сабота, 18. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Со „Молитва за Магдалена“ Влатко Стефановски се збогува со Оливер

Со „Молитва за Магдалена“ Влатко Стефановски се збогува со Оливер

Свирејќи дел од познатата „Молитва за Магдалена“, Влатко Стефановски му оддаде почит на Оливер Драгојевиќ, на концертот во Античкиот театар во Охрид.

-Не сакам да бидам патетичен и затоа ќе отсвирам дел од оваа нумера која инаку ја свирам. Збогум Оливер Драгојевиќ, рече Влатко.

Ова беше само еден од магичните моменти на вечерта со гитарскиот виртуоз.

Најнови вести