петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

„Војната“ од естрадата се сели во суд: Милица и Ана ќе докажуваат чија е песната „Проверено“

„Војната“ од естрадата се сели во суд: Милица и Ана ќе докажуваат чија е песната „Проверено“

Милица Павловиќ, како што вели, решила да стави крај на повеќенеделната афера „Проверено“, која настана кога Ана Николиќ на настапите почнала да ја претставува нејзината песна како своја и да ја пее во демо верзија – тужејќи ја колешката.

Вистинската медиумска војна трае веќе подолго време, а по јавните провокации таа не се слушна со колешката со која е во војна.

-Ана во меѓувреме не контактирала со мене. Лично, сакам да ставам крај на оваа приказна, бидејќи од почит кон публиката која ме сака и која се заљуби во оваа песна, среќна сум – изјави Милица. а потоа додаде дека целиот случај е предаден на нејзиниот адвокатски тим.

-Тоа значи дека работата е во добра адвокатска канцеларија. Но, како што веќе кажав, од мене нема да се слушнат навистина погрдни зборови. Мислам дека на народот му е многу јасно како стојат работите, објасни Милица.

Најнови вести