понеделник, 1. јануари 2024. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Амазон работи на серијата „Џек Ричер“

Амазон работи на серијата „Џек Ричер“

Во конкурентски натпревар Амазон се избори за правата за ТВ серијата „Џек Ричер“, што ќе биде продолжение на двата филмски акциони хита со Том Круз во главната улога.

Приказната се заснова на романите на Ли Чајлд, чија вкупна бројка досега надмина 100 милиони продадени примероци.

Амазон ќе работи на продукцијата заедно со Скајденс ТВ и Парамаунт пикчрс.

Том Круз најверојатно нема да ја повтори насловната улога во серијата. (МИА)