бранко героски

Пронајдени се 117 резултати на тема „бранко героски“
Вести

Героски: Власта треба да се тргне од опсесијата за уставни измени и да престане да го кодошат македонскиот народ, опозицијата и сите оние кои се против уставните измени кои се нудат

„Власта треба да се извлече од опсесијата со прашањето на уставните измени и да видат малку поширокиот контекст да се обидат да го почуствуваат,...
Вести

Героски: За да бидеме сигурни дека нема да има притисоци врз органите на прогон за случајот со Онкологија, мора да претходи политичка одговорност

Овој случај со Онкологија, значи станува збор за доста голем скандал и тоа бидејќи постојат сериозни основани сомнежи дека станува...
Вести

Героски: СДСМ заличи на ДОО, антимакедонизмот пропагиран од Заев и неговото губење доверба во сопствениот народ значи дека е политички мртов

Новинарот Бранко Героски вечерва во „Само вистина“ во Канал 5 телевизија, истакна дека СДСМ последните години заличело на ДОО или фирма,...
Вести

Героски: СДСМ никогаш не бил во ваква паника и очај како сега, во недела отворете очи и чувајте ги избирачките кутии

Го следам СДСМ три ипол децении, ги следев сите изборни кампањи, и сведочам дека СДСМ никогаш не бил во ваква паника и очај како сега,...
Вести

Героски за Филипче: За да се донесе одлука како оставка, треба пред сè да се има морал, затоа и се вика поднесување на морална одговорност

„За да се донесе таква одлука како оставка, треба пред сè да се има морал, затоа и се вика поднесување на морална одговорност за објективната...
Вести

Героски: Ќе излезе нов скандал поврзан со криумчарење на мигранти од страна на една личност која е дел од Извршната власт

Новинарот Бранко Героски во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија, вели дека не се сеќавал во минатото...
Вести

Героски: Дали е вистина дека Филипче во јануари или февруари одбил неговиот српски колега на Табановце да подигне пункт за вакцинирање?

Да не шпекулирам, ќе прашам јавно. Дали е вистина дека српскиот министер за здравство му предложил на неговиот македонски колега Србија...
Вести

Героски: Кога премиерот бара парламентот да му изгласа доверба, без расправа, тоа се вика дисциплинирање на парламентарното мнозинство

Кога премиерот бара парламентот да му изгласа доверба, без расправа, тоа се вика дисциплинирање на парламентарното мнозинство, коментира...