четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Героски: Веќе неколку часа полицијата врши претрес во домот на Марјан Стаменковски

Героски: Веќе неколку часа полицијата врши претрес во домот на Марјан Стаменковски

Се наоѓам пред домот на Марјан Стаменковски. Неколку часа овде се врши претрес. По наредбa на ОЈО Скопје. Ноќва тој ќе ја помине во полициската станица во Карпош, а утре ќе биде изведен пред судија во претходна постапка, објави на социјалната мрежа на Фејсбук новинарот и уредник на Плусинфо Бранко Героски.

Запленувани биле пари, телефони, компјутери…

-Како што дознаваме, од домот на Стаменковски се одземаат мобилни телефони, компјутери и парични средства, а се преснимуваат и пораки, пишува Героски.

Како што пишува Героски наводно станувало збор за пријава во врска со написи на Стаменковски за лице од Шестата управа на МВР.

-Непотврдени сознание е дека станува збор за пријава во врска со написи на Стаменковски за лице од Шестата управа на МВР, пишува тој во својата објава.

Најнови вести