Крешник Бектеши

Пронајдени се 229 резултати на тема „Крешник Бектеши“
Вести

„Крешник Бектеши го потопи Ковачевски, призна дека концесијата за Иловица ја дале СДС и ДУИ, сега уште да кажат што договориле со Дестани!?“

Крешник Бектеши го потопи Ковачевски, призна дека концесијата за Иловица ја дале СДС и ДУИ, сега уште да кажат што договориле со Дестани!?,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Доколу Ковачевски смее да му е спротистави на Ахмети, веднаш да го разреши Бектеши за криминалната концесија за рудниците во струмичко

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека повторно излегло на виделина целото лицемерие на власта на ДУИ и СДС. -Кога во прашање се бизнис интересите...
Економија

Бектеши: Нема гаранции само ветување дека нема да поскапи храната која до вчера имаше „замрзнати цени“

Нема гаранција дека производите кои до вчера имаа замрзнати цени, регулирани со владините мерки, нема да поскапат, изјави на 1 јуни министерот...
Економија

Владата прво ќе анализира, па ќе одлучи дали ќе продолжи мерката за замрзнување на цените на овошјето и зеленчукот

Владата ќе прави анализа за цените на овошјето и зеленчукот и врз основа на тоа ќе донесе одлука дали ќе ја продолжи мерката со замрзнување,...
Економија

Владата ќе субвенционира по 20.000 денари за вградени ПВЦ прозорци, 80.000 за фотонапонски централи во домаќинствата и по 15.000 за сончеви колектори

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска информираше дека ресорот економија нема да го скрати буџетот, туку ќе го зголеми во...