Крешник Бектеши

Пронајдени се 229 резултати на тема „Крешник Бектеши“
Економија

Ковачевски: Континуирано носиме мерки за заштита на стандардот на граѓаните, со „гарантирана цена“ и пониски маржи го спречуваме ценовниот шок и ја одржуваме економската стабилност

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши...
Економија

Бектеши во проверка на новите цени во маркетите, дали граѓаните ја чувствуваат „гарантираната цена“?

Мерката Гарантирана цена стапи на сила, но колку граѓаните го чувствуваат тоа? Некои од нив велат, воопшто, некои ја поздравија мерката. За...
Вести

На „акција“ ќе може да се продаваат и поевтинетите производи, но ако причина е рокот на траење, тоа ќе мора да се наведе

Сите производи кои согласно утрешната владина одлука ќе поевтинат за 10 проценти, ќе може да се ставаат и на „акциски“ продажби во маркетите,...
Вести

Бектеши: Ќе се забрани акциска и промотивна продажба во маркетите до 30 ноември, следува замрзнување на цените во прехранбената индустрија

Министерството за економија предложи да се забрани да се нуди акциска и промотивна продажба од страна на сите синџири на трговци во...
Вести

Мицкоски: Бектеши ја брани одлуката за спојување на рудниците затоа што штитат приватна компанија блиска до нив, на сметка на интересот на граѓаните

Бектеши ја брани одлуката за спојување на рудници, пола влада вели дека била излажана. Имаа владина седница пред некој ден ни „а“ ни...