лице

Пронајдени се 59 резултати на тема „лице“
Познати

ФОТО: Георгина позирала со Роналдо, а луѓето ја забележале промената на нејзиното лице: „Мораше ли и таа да го направи тоа?“

Иако со месеци се шпекулира за проблеми во врска со познатиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата вереница Георгина Родригез, парот...
Живот и стил

Миење на лицето пред или по туширањето не е добра идеја: Дерматолозите открија 4 причини зошто не треба тоа да го правите

Миењето на лицето под туш можеби изгледа погодно, но премногу топла вода може да ја исуши вашата кожа и да создаде неочекувани проблеми....
Познати

ДОДЕКА ДЕНЕС И СЕ РАСПАЃА ЛИЦЕТО, НЕКОГАШ БЕШЕ СЕКС БОМБА – еве како изгледала Ана Николиќ на првиот свој јавен настап (ВИДЕО)

Пејачката Ана Николиќ последниве денови е во центарот на вниманието поради снимката која се појави, а е со дупки на лицето. Имено нејзиното...
Познати

МИ ГО ПОПЛОЧИ ПАТОТ ДО ПЕКОЛОТ – Ана Николиќ ја обвини својата мајка за ужасната состојба, навикнав да бидам црна овца во фамилијата! (ФОТО)

Приватната снимка од пејачката Ана Николиќ ја загрижи јавноста. Имено таа ги покажа раните кои ги има на лицето, а за својата здравствена...
Познати

ЛИЦЕТО НА АНА НИКОЛИЌ СЕ РАСПАЃА – пејачката има живи рани, болката е неподнослива, дупките се како кратери! Еве ја причината (ВИДЕО)

Пејачката Ана Николиќ се најде во центарот на скандал кога поранешниот учесник во реалното шоу и пејач Дарио Шогоровиќ ја обвини за...
Занимливости

Речиси сите ја прават оваа ГРЕШКА: Масажата на лицето ја подмладува и опушта кожата, под услов ТОЧНО да се изведе

Ако не сте сигурни како да ја изведете, оставете го тоа на професионалците Иако можеби мислите дека тоа навистина не е потребно и...
Занимливости

Миењето на лицето со солена вода е во тренд, но дали е тоа добра идеја? Еве што велат дерматолозите

Кога ќе помислите на солена вода, вашата прва асоцијација е веројатно лежењето на плажа и веселењето во морето. Но, благодарение на социјалната...
Живот и стил

Дами, кога ќе дознаете колку е корисна оваа маска против врчки, никогаш нема да платите скап третман

Лененото семе во оваа маска придонесува лековити својства на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и ви го враќа младешкиот...