мицкоски

Пронајдени се 156 резултати на тема „мицкоски“
Вести

По „драмата“ со Мијалков, Мицкоски со статус: Нема дно кое не го пробија, мафијата има држава – Оставки веднаш!

Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема дно кое не го пробија. Оставка на Владата веднаш!, пишува на својата Фејсбук страница лидерот...
Вести

Мицкоски: Предвремените парламентарни избори и се потребни на Македонија и единствен логичен термин е заедно со локалните избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната изјава на новинарско прашање дали може да се очекува предвремени парламентарни...
Вести

Мицкоски за законот за лични карти: На Заев му смета сега да стои во личните карти терминот Македонец, националната припадност е наше право

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по посетата на компанијата „Еко циркон“, која што се наоѓа во Општина Гази Баба, одговарајќи...
Вести

Мицкоски: Македонија историски најлошо рангирана според индексот на корупција на Транспаренси Интернешенл, оставка на владата

Кога ги нареков мафија, многумина ми велеа зошто толку силни зборови употребувам, реагира преку социјалната мрежа на Фејсбук претседателот...
Вести

Мицкоски: Заев вели сме биле сериозна земја, имаме пари… – Погледнете како изгледа детскиот диспанзер на клиниката во Тетово (ФОТО)

“Ние сме сериозна земја, имаме пари, ќе си платиме…” – Зоран Заев, 18.01.2021 Погледнете како изгледа детскиот диспанзер на клиниката...
Вести

Мицкоски: Власта е таа што збори за штелување на бројки на етнички заедници, тие форсираат етнички теми и го политизираа пописот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Неделен Брифинг зборуваше за пописот за кој власта...
Вести

Мицкоски: Директорот на заводот за статистика се заканува дека ќе тужи и ќе носел во затвор, во кој друга држава вака се лаже народот

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во „Неделен Брифинг“. Таму говореше за актуелни теми меѓу која и пописот....
Вести

Мицкоски: Срамота е што вакцините кои за подарок ни ги даваат владата на Заев не може да ги реализира зошто нема план

За да се случи повторно да се ослободи економијата мора политичарите да овозможат избор на граѓаните, а тоа е да им овозможат заштита...