несреќа

Пронајдени се 223 резултати на тема „несреќа“
Хроника

МВР со детали за несреќата во која загина малолетник кај Пластичарска: Го удрил со автомобилот и побегнал – уапсен 21-годишен скопјанец

Во 16.47 ч. на бул.„Никола Карев“ во Скопје патничко возило „Мерцедес“ удрило во малолетник, по што возилото го напуштило местото на...
Регион

Сведоштво за страотната несреќа во Грција: Тато ја гушна мама, го скрши стаклото и почна да извлекува патници…

Четири лица загинаа вчераутро во страшна сообраќајна несреќа што се случи на 521-от километар од магистралниот пат Атина-Солун, во близина...