петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

МВР со детали за несреќата во која загина малолетник кај Пластичарска: Го удрил со автомобилот и побегнал – уапсен 21-годишен скопјанец

МВР со детали за несреќата во која загина малолетник кај Пластичарска: Го удрил со автомобилот и побегнал – уапсен 21-годишен скопјанец

Во 16.47 ч. на бул.„Никола Карев“ во Скопје патничко возило „Мерцедес“ удрило во малолетник, по што возилото го напуштило местото на настанот.

Малолетникот е пренесен во УЦ-Скопје, каде била констатирана смрт. По кратко време, полициски службеници го пронашле возилото и возачот З.Ш. (21), кој е приведен, велат од МВР за Курир.