скопје

Пронајдени се 1875 резултати на тема „скопје“
Скопје

Затворени за сообраќај неколку крстосници во Скопје, ќе се одржи генерална проба на вежбата „Хуманитарен одговор 2023“

Во Скопје денеска од 9 до 14 часот ќе бидат затворени за сообраќај неколку крстосници. Во тој период ќе се одржи генерална проба за симулациска...
Хроника

МВР со детали за несреќата во која загина малолетник кај Пластичарска: Го удрил со автомобилот и побегнал – уапсен 21-годишен скопјанец

Во 16.47 ч. на бул.„Никола Карев“ во Скопје патничко возило „Мерцедес“ удрило во малолетник, по што возилото го напуштило местото на...