производи

Пронајдени се 28 резултати на тема „производи“
Вести

На „акција“ ќе може да се продаваат и поевтинетите производи, но ако причина е рокот на траење, тоа ќе мора да се наведе

Сите производи кои согласно утрешната владина одлука ќе поевтинат за 10 проценти, ќе може да се ставаат и на „акциски“ продажби во маркетите,...
Економија

Домати, краставици, риба: Расте извозот на албански производи во Македонија, се намалува увозот на македонски во Албанија

Во првите пет месеци од годинава албанскиот извоз во Македонија се зголемил за речиси 1,7 милијарди лека (15, 7 милиони евра) споредено...
Хроника

При контрола во камион и магацин пронајдена поголема количина прехранбени артикли со изминат рок на траење, следува поднесок

На 01.02.2023 во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Б.(43) од село Арачиново, скопско, затоа што при контрола...
Економија

И оризот, тестенините и јајцата на листата производи со замрзнати цени, ова се сите производи со замрзнати цени

Со одлука на Владата, покрај цените на лебот, шеќерот, брашното – тип 400, сончогледово масло за јадење, трајното млеко, сирењето, урдата,...
Економија

Пренџов: Владата требаше да ги замрзне цените на производите кои беа во јули и август, а не овие сега или кога месото беше 240 денари, а сега е повеќе од 300 денари

Начинот на кој владата ги замрзнува цените на производите не е како што треба. Одговорна влада прави поинаку. Се е покачено, има многу...