реконструкција

Пронајдени се 71 резултати на тема „реконструкција“
Скопје

Град Скопје започнува со градежна офанзива и реконструкција на улици во должина од 10 километри во првите 100 дена мандат

Град Скопје годината ја започнува со целосна реконструкција на улици во должина од 10 километри уште во првите 100 дена од новиот мандатот...
Вести

Две години од пожарот што ја уништи Нотр Дам: Причината можеби никогаш нема да се дознае – еве кога ќе се отвори повторно катедралата!

Голем пожар ја зафати катедралата Нотр Дам во Париз на 15 април 2019 година. Кулата се сруши и голем дел од покривот беше уништен, но пожарникарите...
Скопје

Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: 1.44 милиони евра пари на Скопјани за реконструкција на Кеј 13-ти ноември

Продолжува недомаќинското работење на Петре Шилегов. Скоро 1,5 милиони евра ќе се потрошат за реконстрикција на Кеј 13-ти Ноември, реагират...
Вести

Расипништво на дело: Додека луѓе умираат бидејќи немаат пари за лекување, Заев дава над еден милион евра за реконструкција на кичевската општинска зграда

Бура од реакции по вчерашната одлуката на владата за доделување на 77.000.000 денари или над еден милион евра на кичевскиот градоначалник...