студенти

Пронајдени се 149 резултати на тема „студенти“
Вести

Зголемена кирија во студентските домови, незадоволство од бесплатниот оброк – студентите се подготвуваат за протести

Студентите соочени со високи кирии во домовите и незадоволни од бесплатниот оброк најавуваат можни протести. Од „Студентски отпор“...
Вести

Студентите на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, ќе поднесат амандман за зголемување на субвенцијата за студентскиот оброк

Претставници на организацијата Студентски отпор денеска оставри средба со пратениците од пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ на...
Вести

СТУДЕНТИТЕ ГО КРЕВААТ ГЛАСОТ: Излегуваат на масовен протест ако не им се исполнат барањата, најавија и бојкот на настава

Државата како да нема слух за барањата на студентите во Македонија. Затоа тие решија да го кренат гласот и не планираат да отстапат од...
Вести

МАСОВЕН ПРОТЕСТ: Студентите и средношколците утре го искажуваат револтот на улица, обвинуваат дека институциите немаат слух за нивните барања!

Во петок од 12:30 часот пред Министерството за образование и наука (МОН), Студентски Отпор се приклучува на масовниот протест на студентите...
Скопје

ЈСП: Студентите да го продолжат билетот доколку сакаат да користат бесплатен превоз и наредната година

ЈСП Скопје ги потсетува корисниците на студентски годишен билет за бесплатно користење на јавен превоз дека неопходно е да го продолжат/заверат...