светлана цеца ражнатовиќ

Пронајдени се 475 резултати на тема „светлана цеца ражнатовиќ“
Познати

ЦЕЦА СЕ ФРАПИРАШЕ КОГА ВИДЕ КОЈ Ѝ ДОЈДЕ НА НАСТАП – откако мислеше дека видела сè, од бината ја виде големата НБА ѕвезда (ФОТО)

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вчера одржа концерт во Сомбор, а карта повеќе се бараше и додека траеше концертот иако тој беше распродаден...
Познати

НИКОЈ НЕ ЈА ГЛЕДАШЕ ЦЕЦА КОГА ПРИСТИГНА ТОРТАТА НА 7 КАТА – пејачката за 1 час заработи колку еден стан, но кога ќе видите колку пари е тортата нема да ве чуди ништо! (ФОТО)

На ромската свадба на која се појавија пејачите Светлана Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас се било во полн сјај и гламур, а родителите на младите...
Познати

ЈАДЕЛА МЕСО ОД ЗМИЈА, КРОКОДИЛ И ЗЕБРА, НО ТОА НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ПРОБА: Цеца на менито има сè и сешто, освен еден специјалитет!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ повеќе пати истакнала дека ужива во јадењето храна. Имено таа во една прилика открила дека пробала...
Познати

ТАА СЕГА Е НА НЕЈЗИНО МЕСТО – поранешниот на Цеца на одмор со новата девојка, се занесоа на плажа, а тоа што го правеа беше незамисливо да го прави со пејачката!

По кратката посета на Хиландар и запознавањето со манастирскиот начин на живот, Боган Срејовиќ му се врати на секојдневниот хедонизам. Поранешното...
Познати

Анастасија го бодреше Гудељ со мајка и Цеца и тетка и Лидија – откако го промаши пеналот јавно му се обрати на саканиот, зборовите само мотив за него (ФОТО)

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ вчера го бодреше својот свршеник, фудбалерот на Севиља Немања Гудељ на натпреварот против Манчестер...
Познати

СИТЕ ГЛЕДААТ ВО НОЗЕТЕ НА ЦЕЦА – пејачката се појави во Црна Гора во облека вредна 7.718 евра, особено еден детаљ е брдо пари, но е ништо за пејачката (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ деновиве е во Црна Гора каде има закажани настапи, а во меѓувреме папараците ја следат насекаде. Познато...
Познати

ПОСЛЕ 32 ГОДИНИ ДИНО МЕРЛИН ОТКРИЛ КОЈ ХИТ И ГО ПОДАРИЛ НА ЦЕЦА – нема човек кој не ја знае оваа песна, а Аркан за време на војната го нарачал токму од него! (ВИДЕО)

Дино Мерлин во една прилика раскажал како настанал најголемиот и најпознат хит на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ. Тој вели дека...
Познати

ЈАСНО Е НА КОГО ЛИЧИ – Цеца објави прва фотографија од внукот Крстан, ќе биде ли нејзин омилен член од семејството? (ФОТО)

Помладиот син на Богдана и Вељко Ражнатовиќ се роди во април оваа година и донесе неопислива радост во нивниот дом, а освен што веднаш...
Познати

БЕСНА МАШИНА КАКО НА ЦЕЦА – Дарко Лазиќ се поднови со нов автомобил кој е вистински „ѕвер“, особено бојата е реткост на Балканот! (ФОТО)

Фолк пејачот Дарко Лазиќ не престанува да настапува ова лето, патуваењата низ Европа му се секојдневие, а парите паметно ги инвестира,...
Познати

ФИНАЛЕТО ВО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“ ЌЕ ГО ПАМЕТИ УШТЕ ДОЛГО – натпреварувачка откри каков вреден подарок добила од менторката Цеца кој „не се купува со пари“

Финалистката во последната сезона „Ѕвездите на гранд“, Санела Хасиќ која беше под менторство на Цеца Ражнатовиќ открила дека е воодушевена...
Познати

ХАОС ВО БУДВА ПОРАДИ ЦЕЦА – полицаецот кога слушнал дека таа е во колата, само и порачал едно: НЕ МОЖЕШ ДА ПОМИНЕШ!

Светлана Цеца Ражнатовиќ со семејството е дел од проектот наречен „Цеца шоу“ кој се емитува на телевизија Блиц. Цеца во неколку наврати...
Познати

НАЈГОЛЕМА Е ВО СЕЛОТО, А ЕДЕН ДЕТАЉ Е ИСТИ КАКО ВО ВИЛАТА НА ДЕДИЊЕ – еве како изгледа родната куќа на Цеца, ќе се изгубите од големината на истата! (ФОТО)

Иако имаат услови да живеат каде што ќе посакаат, родителите на ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, мајката Мирјана и таткото Слободан...
Познати

Цеца јавно му се обрати на Ѓорѓе Давид: По поразот на нејзиниот кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, пејачката испрати јасна порака (ФОТО)

Саша Поповиќ уште одамна откри дека победникот ќе биде награден со песна, спот објавен од „Гранд продукција“, комплетен маркетинг,...
Познати

Цеца го покажа базенот во својот дом: Фолк дивата во едноделен црвен костим за капење покажа зошто се’ уште ни оддалеку „не е за фрлање“! (ФОТО)

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца за својот јубилеен педесетти роденден ги отвори вратите и го покажа својот дом во Белград. Во новата...
Познати

ЌЕ СЕ ОНЕСВЕСТЕШЕ ОД ПОДАРОКОТ КОЈ И ГО ДАДОА ФАНОВИТЕ – Цеца излезе од вилата на Дедиње, а од глетката среде улица приредена за неа подзина (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го прославува својот 50-ти роденден, а честитките пристигнуваат на нејзина адреса во текот...
Познати

Цеца денеска го слави својот 50-ти роденден, а никој не знае како изгледала како бебе! Погледнете ја единствената фотографија

Цеца Ражнатовиќ слави јубилеен роденден Статус на фолк дива, кариера на која би и позавиделе сите нејзини колешки, син и ќерка кои ја...