сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

НИКОЈ НЕ ЈА ГЛЕДАШЕ ЦЕЦА КОГА ПРИСТИГНА ТОРТАТА НА 7 КАТА – пејачката за 1 час заработи колку еден стан, но кога ќе видите колку пари е тортата нема да ве чуди ништо! (ФОТО)

НИКОЈ НЕ ЈА ГЛЕДАШЕ ЦЕЦА КОГА ПРИСТИГНА ТОРТАТА НА 7 КАТА – пејачката за 1 час заработи колку еден стан, но кога ќе видите колку пари е тортата нема да ве чуди ништо! (ФОТО)

На ромската свадба на која се појавија пејачите Светлана Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас се било во полн сјај и гламур, а родителите на младите не штеделе ниту денар за посебниот ден на нивните чеда.

Најголем шок сепак предизвика свадбената торта која била на седум ката и чинела цело богатство.

Тортата била тешка пола тон и чинела вртоглави 7 илјади евра без декорација додека била висока еден метар.

Семејствата на младите не штеделе пари ниту за гала вечерта на која имало покането околу 1,500 гости.

За музиката биле задолжени Цеца која за еден час земала околу 50 илјади евра, додека Аца Лукас околу 30 илјади евра.

Најнови вести