среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

СЛАВИ 20 ГОДИНИ КАРИЕРА: Марија Шерифовиќ откри што правела на денот кога излезе нејзиниот албум, а еве што мисли Цеца за новите песни на колешката

СЛАВИ 20 ГОДИНИ КАРИЕРА: Марија Шерифовиќ откри што правела на денот кога излезе нејзиниот албум, а еве што мисли Цеца за новите песни на колешката

Пејачката Марија Шерифовиќ застана пред камерите на „Премиера“ и одговори на неколку прашања за нејзиниот нов албум. Марија оваа година слави дваесет години од својата кариера, а пред неколку дека објави низа нови песни, која од која поубава.

-Спиев цел петок, сабота и недела, ми требаше одмор, бидејќи имав стресен период. Слушам дека им се допаѓа на луѓето и на моите колеги и им благодарам на моите фанови што беа со мене дваесет години и што беа таму да ме поддржуваат затоа што постојам поради нив, изјави Марија.

Светлана Цеца Ражнатовиќ исто така го коментираше албумот на Марија.

-Јас си избрав две мои омилени песни, нејзиниот албум е разновиден, но и честитам бидејќи може да го изнесе сето тоа. Од неа се очекуваше да има одличен албум, изјави Цеца.

Најнови вести