марија шерифовиќ

Пронајдени се 120 резултати на тема „марија шерифовиќ“
Познати

СЛАВИ 20 ГОДИНИ КАРИЕРА: Марија Шерифовиќ откри што правела на денот кога излезе нејзиниот албум, а еве што мисли Цеца за новите песни на колешката

Пејачката Марија Шерифовиќ застана пред камерите на „Премиера“ и одговори на неколку прашања за нејзиниот нов албум. Марија оваа година...
Познати

ШЕРИФОВИЌ СИ ЈА ДОБИ ЗАСЛУЖЕНАТА КАЗНА: Од пријателство до предавство, Карлеуша ја избриша Марија – ова е причината

Јелена Карлеуша уште еднаш успеа да се расправа со половина естрада. Се шушка дека не разговара со Саша Поповиќ, имала замерки и на концертите...
Познати

Изненадување на полноќ: Марија и Верица Шерифовиќ споделија среќа – ова е причината за нивните насмевки

Поп пејачката Марија Шерифовиќ на полноќ ја изненади својата мајка Верица Шерифовиќ за прва да ја бакне и да и го честита роденденот. Мислеше...
Познати

Вистината за односот меѓу Марија Шерифовиќ и нејзиниот татко: Тој направи многу проблеми, но само во една работа не погрешил

Марија Шерифовиќ ретко зборува за својот татко, а во една прилика откри детали за нивната врска. Една од најдобрите пејачки во целиот...
Познати

Ја поврзуваа со оваа жена, а сега заедно позираат во костими за капење: Марија Шерифовиќ покажа каде и со кого ужива

Марија Шерифовиќ неодамна отпатува во Лос Анџелес. Таа не ја откри причината за заминувањето, но со обожавателите сподели со кого уживала...
Познати

МУ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ МУ ИСПОЛНИ ГОЛЕМА РАБОТА – Марија Шерифовиќ се прости од синот на Туцаковиќ и му го порача ова! (ФОТО)

Марија Шерифовиќ се прости од својот пријател и соработник, текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ, кој ненадејно почина на 36-годишна возраст...
Познати

По гласините дека неговата Јована е во “комбинација“ со Марија Шерифовиќ, се огласи Сале Тропико – коментираше нешто друго

Александар Цветковиќ, попознат како Сале Тропико, реагираше на темата во која неговата поранешна сопруга се најде во комбинација со...
Познати

Марија Шерифовиќ подготвена да фрли 200.000 евра: Пејачката менува професија, купува два локала среде Белград (ФОТО)

Пејачката Марија Шерифовиќ реши да вложи 200.000 евра во семејниот бизнис и да и помогне на нејзината мајка Верица да го врати во главниот...
Познати

„Остави подарок пред врата“: Марија Шерифовиќ не сакала да слави роденден, но еве со кого го поминала тој ден

Бидејќи е позната како некој кој не сака да слави одредени датуми, Марија Шерифовиќ за малку ќе ги оставила пријателите да ја “бакнат“...