четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ШЕРИФОВИЌ СИ ЈА ДОБИ ЗАСЛУЖЕНАТА КАЗНА: Од пријателство до предавство, Карлеуша ја избриша Марија – ова е причината

ШЕРИФОВИЌ СИ ЈА ДОБИ ЗАСЛУЖЕНАТА КАЗНА: Од пријателство до предавство, Карлеуша ја избриша Марија  –  ова е причината

Јелена Карлеуша уште еднаш успеа да се расправа со половина естрада. Се шушка дека не разговара со Саша Поповиќ, имала замерки и на концертите на Александра Пријовиќ и нејзината музика, а се чини дека зад сцената се води нова војна.

Се сеќаваме како ЈК кога беше во жирито на „Ѕвезда Гранда“ можеше да ги насмее публиката и гледачите, а особено сочни беа нејзините расправии со Марија Шерифовиќ. Тогаш се’ беше во жарот на гласањето и целта на забавата. Но, оние кои внимателно ја следат Јелена на Инстаграм веројатно забележале дека таа во меѓувреме ја отследи својата колешка.

Марија, за разлика од неа, сè уште е во жирито на популарен музички натпревар. Таа неодамна ги пофали новите албуми на Карлеуша, откривајќи дека „Омега“ повеќе и се допаѓа од „Алфа“, но ја видовме и на концертот на Прија.

Заладувањето на односите, очигледно, се должи на актуелната полемика околу гледаноста на шоуто „Ѕвезда Гранда“ и снимањето на концертот на Јелена во „Белград на вода“.

Карлеуша објави дека нејзиниот настап е повеќе гледан, а Марија на Инстаграм објави графикон кој го покажува спротивното и веројатно во исто време се најде на „црната листа“ на Карлеуша.

Најнови вести