јелена карлеуша

Пронајдени се 785 резултати на тема „јелена карлеуша“
Познати

ИМ ПЕЕЛА НА СЕМЕЈНИ ПРОСЛАВИ, ПА ЈА ЌАРИЛ – Карлеуша не може да си дојде при себе од новата девојка на Душко Тошиќ, сега се обрати со два збора! (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша се огласи по шпекулациите кои се појавија во медиумите, дека нејзиниот поранешен сопруг има нова девојка. Имено...
Познати

СТЈУАРДЕСА БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ ОТКРИ ШТО ПРАВАТ ВО АВИОН: Еден пејач си го земал кусурот од 2 евра, една пејачка барала да не седи во средниот ред, а Цеца е посебна!

Познато е дека познатите личности доста време поминуваат патувајќи во авион, како би стигнале на некои настап или одмор. Многу од нив...
Познати

СЕ ОГЛАСИ И СУДОТ ПО КАРАНИЦАТА НА ЦЕЦА И КАРЛЕУША КАКО НА ПАЗАР – еве дали Јелена имала право да ја снима Ражнатовиќ, само една работа може да ја спаси!

Втор ден големо внимание предизвикува караницата помеѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша која вчера ја објави Карлеуша на...
Познати

ЦЕЦА И РЕЧЕ ДЕКА Е ГРОБ СО НАОЧАРИ, КАРЛЕУША И ВОЗВРАТИ ДЕКА НЕМА РОМСКИ МАНИРИ – се појави снимка од судницата, нивната караница е полоша од оние на пазар!

Пејачката Јелена Карлеуша објави видео снимка од судењето од долгогодишниот спор со Светлана Цеца Ражнатовиќ. Карлеуша колку што се...
Познати

ШЕРИФОВИЌ СИ ЈА ДОБИ ЗАСЛУЖЕНАТА КАЗНА: Од пријателство до предавство, Карлеуша ја избриша Марија – ова е причината

Јелена Карлеуша уште еднаш успеа да се расправа со половина естрада. Се шушка дека не разговара со Саша Поповиќ, имала замерки и на концертите...
Познати

ГИ РАШИРИ НОЗЕТЕ, ПА ЗАБОРАВИ ДЕКА ТАНГАТА НЕ Е НАМЕНЕТА ЗА ТОА – ќе ви застане здивот кога ќе ја видите оваа поза на раширени нозе на Карлеуша

Поп пејачката Јелена Карлеуша во моментов ужива во Дубаи, а во таа прилика гордо го покажа своето тело и линија која ја довела до совршенство. Таа...
Познати

Беа толку блиски што дури летуваа заедно, а денес… Еве што сега мисли Сузана Јовановиќ за Јелена Карлеуша (фото)

Пред неколку дена започна нова поп војна. Главните улоги ги толкуваат Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ, што многумина остави воодушевување....
Познати

Погледнете што и порача ќерката на Јелена пред нејзиниот концерт: Зборови кои би ја распакале секоја мајка! (ВИДЕО)

Поп-дивата Јелена Карлеуша вчера одржа спектакуларен концерт во Белград на вода, кој бил потполно бесплатен за сите посетители. Бројни...
Познати

Жена со став: Мајката на Душко пристигна на роденден кај внуките и на сите им стави до знаење што мисли за Јелена Карлеуша (ФОТО)

Мајката на Душко Тошиќ, Николета, беше меѓу гостите на роденденската прослава на Атина и Ника Тошиќ. Јавноста нема можност често да...
Познати

Карлеуша замина на важен настан во Амстердам: Српската пејачка ги засени сите и ги фрли во „транс“ со оваа жешка комбинација (ФОТО+ВИДЕО)

На модната недела во Амстердам, специјална гостинка на ревијата е пејачката Јелена Карлеуша. Таа важи за најстилската дама во Србија...
Македонија

Карлеуша ги нокаутираше критичарите – и предвидуваа катастрофа, но собра вртоглава бројка на луѓе на едно место! (ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша добро се „опари“ од својот прв голем настап во Нови Бечеј по премиерата на албумите „Алфа“ и „Омега“. Нејзините...
Познати

Длабоко деколте и фустан за кој долго ќе се зборува: Милица Павловиќ во елегантна комбинација по која полудеа жените, особено поради бојата! (ФОТО)

Во Белград се одржа промоцијата на двата албума на Јелена Карлеуша. Разбирливо е дека пејачката била во центарот на вниманието, особено...
Познати

КАРЛЕУША Е КОПИЈА НА ОВАА ЖЕНА – нејзината покојна мајка ја израснала откако останала сираче на 3 месеци, денес најголема поддршка на пејачката! (ФОТО)

Поп пејачката Јелена Карлеуша вчера ги промовираше двата нови албуми во Белград. На промоцијата присуствуваа и нејзините две ќерки,...
Познати

Во најновата песна Карлеуша пее за Роман Абрамовиќ – пејачката „му фрли око“ на рускиот тајкун, од зборовите нема да му биде добро на Душко Тошиќ! (ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша ја изненади публиката откако вчера го издаде новиот албум кој се вика „Омега“ и е продолжение на нејзиниот...
Познати

КАРЛЕУША ФРЛИ БРДО ПАРИ ЗА РОДЕНДЕНОТ ВО ДВОРОТ: Имаше две торти, а особено едната најчудна на цел свет – во слаткарницата се фатиле за глава како ќе ја направат!

Пејачката Јелена Карлеуша вчера го прослави својот роденден во својата луксузна вила на Дедиње, каде го собра семејството и најблиските...
Познати

КАРЛЕУША НА РОДЕНДЕНОТ ЗАМИНА НА ГРОБИШТА: Денес пејачката наместо да слави, рано утрово објави тажна фотографија – еден детаљ буквално ќе ве наежи

Пејачката Јелена Карлеуша денеска на 17 август наполни 45 години. Но, наместо славењето да започне од рано утрово, таа откако се разбудила...