четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

АКО САКАТЕ ТЕЛО КАКО КАРЛЕУША, ОВА МОРА ДА ГО ЈАДЕТЕ: Еве ја диетата која од пејачката направи секс бомба

АКО САКАТЕ ТЕЛО КАКО КАРЛЕУША, ОВА МОРА ДА ГО ЈАДЕТЕ: Еве ја диетата која од пејачката направи секс бомба

Пејачката Јелена Карлеуша со помош на исхраната успеала да ослаби дури 10 килограми и ја довела својата фигура до перфекција.

Пејачката е позната како голем заговорник на веганската храна, а покрај здравствените придобивки, пејачката со веганската исхрана води борба за зачувување на животните ширум целата планета.

Карлеуша не јаде месо, а минимум протеини кои ги внесува се преку јајцата, рибата и млечните производи, додека јаде многу овошје и зеленчук.

Како во една прилика има истакнато никогаш не пиела кафе, а пие минимум три литри вода додека одбегнува и благо.

Ова е нејзиното мени:

Појадок: 400 грама сирење, две кришки интегрален леб, салата

Ужина: Две јаболка

Ручек: Грашок со зеленчук околу 400 грама и салата

Вечера: Салата со тиквички

Втор ден:

Појадок: Овесна каша со овошје и чиа семки

Ужина: 300 грама цреши

Ручек: Печена боранија со зеленчук и салата

Вечера: Кисело млеко околу 360 грама и салата

Трет ден:

Појадок: Мафини со тикцички и салата

Ужина: Витаминска салата со црвена зелка

Ручек: Шампињони со зеленчук

Вечера: Салата од зеченчук

Пејачката открила во една прилика и дека обожува замена за месо кој има идентичен вкус, а се прави од протеински грашок.

Најнови вести