среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Со помош на оваа диета Саша Поповиќ ослабел пет килограми за само две недели – ова дневно мени уште од денес ќе започнете да го применувате

Со помош на оваа диета Саша Поповиќ ослабел пет килограми за само две недели – ова дневно мени уште од денес ќе започнете да го применувате

Директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ наскоро влегува во осмата деценија од животот, но и без обѕир на тоа се уште е витален, а килограмите во овој момент ги доведе во совршенство.

Како што во една прилика открил за српските медиуми во текот на зимото јаде се, но кога ќе започне пролетта се придружува до посебен начин на исхрана со кој успеал да ослаби дури пет килограми за само две недели.

Својот план на исхрана не го крие и говори јавно, па така сега можат да го применуваат сите кои сакаат да ослабат во иднина.

Имено тој го прескокнува појадокот, а наутро пие кафе без млеко, додека за ручек комбинира шницла, пилешко или риба, а за вечера салата и месо, или пак јајца со јогурт и овошје.

-Во лето секогаш сум фит бидејќи со првото сонце сум во Опатија. Секојдневно пливам, играм тенис, пинг – понг, јадам многу овошје , салати зачинети со масло и риба. И тоа не затоа што внимавам, туку на море тешка храна и мрсна не ми одговара. Со самото тоа проблемот не е во слабеењето, тоа само си доаѓа, открива Поповиќ.

Тој на крајот додава дека мора да се јаде умерено за да се одржува линијата.

Најнови вести