петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Рада Манојловиќ немала што да облече, еве каква помош добила од Саша Поповиќ

Рада Манојловиќ немала што да облече, еве каква помош добила од Саша Поповиќ

Креативниот директор на „Гранд“, Саша Поповиќ е задолжен за кариерите на многу пејачи, а сега откри непознати детали за пејачката Рада Манојловиќ која се прослави благодарение на „Ѕвездите на Гранд“.

Поповиќ сега ја коментираше Манојловиќ и нејзината кариера.

Имено, Саша и неговата сопруга Сузана многу и помогнале на Рада на почетокот на кариерата. Таа потекнува од сиромашно семејство и буквално немала што да облече за настапите кои ги имала закажано.

-По финалето дојдоа кај мене и Сузана отиде во трговски центар, купи се од гардероба, чевли, ова и она, носеше се, Рада тогаш немаше ништо. Но, Рада е благодарна, а тоа го кажа и во емисија, што ни се заблагодарува и на мене и на Сузана што бевме толку смирени кон неа и што и помогнавме во време кога не можеше да си дозволи, откри Саша.

Најнови вести