саша поповиќ

Пронајдени се 70 резултати на тема „саша поповиќ“
Познати

ВАКВА ДРАМА НЕМАЛО НИТУ СО КАРЛЕУША – Саша Поповиќ и кажа на Цеца да си оди дома, таа си ги собра парталите и излета од студиото! (ФОТО)

Саша Поповиќ и Цеца Ражнатовиќ жестоко се скараа во емисијата „Ѕвездите на гранд“, па тој на шега ја испрати Цеца дома, по што таа веднаш...
Познати

Со помош на оваа диета Саша Поповиќ ослабел пет килограми за само две недели – ова дневно мени уште од денес ќе започнете да го применувате

Директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ наскоро влегува во осмата деценија од животот, но и без обѕир на тоа се уште е витален, а...
Познати

ПОБЕДНИЧКАТА НА „ГРАНД“ СЕДНА ВО ПОДАРЕНИОТ АВТОМОБИЛ – од тоа што и го порача Саша Поповиќ кога ќе се врати со него во Струмица се смееја сите (ФОТО)

Саша Поповиќ ги додели клучевите од автомобилот Фиат ТИПО на нашата Славица Ангелова која победи во „Ѕвездите на гранд“ за сезоната...
Познати

Вратата на Гранд за него е затворена: Саша Поповиќ со нови детали за скандалот, ја советува Снежана да го тужи кандидатот

Душан Вукадиновиќ од Подгорица, кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, по дебаклот и елиминацијата во третиот круг, ја обвини својата...
Познати

Обожава скапи автомобили: Возниот парк на Саша Поповиќ е вреден половина милион евра, погледнете какви „ѕверови“ вози (ВИДЕО)

Саша Поповиќ купил „порше“ од 180.000 евра! Поранешниот директор на „Гранд“ го обновил својот возен парк со луксузен автомобил, со...
Познати

Татко му го напуштил, а Саша Поповиќ го одгледал како свое дете и вчера го ожени – синот на пејачката имаше само два збора да каже за вистинскиот татко!

Синот од првиот брак на Сузана Јовановиќ го изговори судбоносното „ДА“ со својата избраничка Тијана во еден луксузен ресторан во Белград,...
Познати

Саша Поповиќ го женеше синот, а неговата ќерка навистина е скромна – се појави во комбинација која ја има на секој чекор (ФОТО)

Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана организирале гала веселба по повод венчањето на синот на пејачот од првиот брак, а големо внимание...
Познати

Саша Поповиќ „долета“ со автомобил кој никогаш не е виден претходно на Балканот – изгледа како машина од иднината, вреди брдо пари (ФОТО)

Поранешниот прв човек на Гранд Саша Поповиќ го поднови својот возен парк со нова прескапа машина. Со оглед на тоа дека тој е љубител...
Познати

Ја бакна во уста пред милионските гледачи: Саша Поповиќ и Марија Шерифовиќ лесно ја прифатија провокацијата од Цеца (ВИДЕО)

Членовите на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“ често со своите шеги и кавги ја креваат атмосферата во студиото, а овој...
Познати

Со две коцки шеќер со Брена отидовме кај баба Ванѓа – Поповиќ откри до кога му рекла дека ќе живее, но и што требало да направат вечерта пред да одат кај неа

Директорот на Гранд, Саша Поповиќ , се присети кога заедно со Лепа Брена ја посетил покојната пророчица Баба Ванѓа , позната по тоа што...
Познати

Поповиќ откри колку пари чини доколку сакате да застанете на сцената на „Гранд“ и да ве гледа целиот регион – ви треба длабок џеб

Саша Поповиќ во „Ѕвезде Гранда“ откри дека настапот на пејачите кој сакаат да ги промовираат своите песни во емисиите на Гранд чини...
Познати

Имаше 160 килограми кога се појави во „Ѕвездите на Гранд“, па Саша Поповиќ вети дека ќе и плати операција, сега е непрепознатлива

Кандидатката на „Ѕвездите на Гранд“ Кристина Тодоровиќ повторно е оперирана во една позната клиника каде хирурзите и го извадија...