сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Очи во очи по 9 години: Конечно се сретнаа Тијана и Саша Поповиќ – имал силна порака за неа

Очи во очи по 9 години: Конечно се сретнаа Тијана и Саша Поповиќ – имал силна порака за неа

„Ѕвездите на Гранд“ продуцираше бројни популарни пејачки, меѓу кои и Тијана Милентијевиќ.

Веќе извесно време таа не е во продукција „Гранд“ каде беше на аудиција во 2013 година, туку во друга продукција, а голем успех направи со хит-синглот „Жена од султана“.

Неколку години по истекот на нивниот договор, Тијана сега конечно го сретна Саша Поповиќ, во зградата на ТВ Пинк, а потоа опишала како била нивната средба.

-Поминаа девет години од натпреварот. Денеска се сретнавме во Пинк. Многу новинари ме прашаа дали ми честитал за успехот, денес и официјално. Ме поддржа во се што правам и ми рече да продолжам и да притискам уште повеќе, напишала младата пејачка на својот Инстаграм профил.

 

Најнови вести