недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Саша Поповиќ итно опериран, еве што се случува со шефот на „Ѕвездите на Гранд“

Саша Поповиќ итно опериран, еве што се случува со шефот на „Ѕвездите на Гранд“

Креативниот директор на „Ѕвездите на Гранд“ Саша Поповиќ неодамна имал итна операција, по која добро закрепна, а сега продолжи со работа и снимање.

Поповиќ потврди дека го оперирал жолчното кесе, а лекарите му советувале итна интервенција по прегледот:

-Имав операција на жолчното кесе. Направив магнетна резонанца и потоа видоа дека морам да оперирам, па веднаш го направив тоа, па што се однесува до тоа сега се е во ред, изјави Саша за медиумите и додаде дека сега се е во најдобар ред:

-Така е, штом можам да работам, се е како што треба. Одев на тие прегледи како превентивна мерка и едноставно правев се што ме советуваа лекарите, додаде Поповиќ.

Саша, кој се пензионираше во 2019 година, сè уште работи во „Гранд“ како креативен директор, а всушност е шеф на „Ѕвездите на Гранд“. Иако може да ужива во благодетите на пензионерскиот живот, Поповиќ вели дека се обидел, но не успеал.

Најнови вести