ѕвездите на гранд

Пронајдени се 173 резултати на тема „ѕвездите на гранд“
Познати

НЕМА ПАРИ ВО ПЕЕЊЕТО, ПА ОТВОРИ „ОНЛИФАНС“: Пејачката од „Ѕвездите на гранд“ реши да се соблекува за 10 евра месечно, по овие кадри – сите сакаат да се претплатат

Поранешната учесничка во музичкиот талент натпревар „Ѕвездите на Гранд“, Тамара Таца Радмиловиќ е уште една јавна личност која отвори...
Познати

Сите гледаа со часови во шлицот на Сања Кужет во финалето на „Ѕвездите на гранд“ и чекаа да покаже нешто повеќе, ваков фустан ретко кој се осмелува да носи (ФОТО)

Големото финале во „Ѕвездите на гранд“ заврши во саботата вечерта. На шоуто победи нашата пејачка Славица Ангелова од Струмица, но...
Познати

Цеца јавно му се обрати на Ѓорѓе Давид: По поразот на нејзиниот кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, пејачката испрати јасна порака (ФОТО)

Саша Поповиќ уште одамна откри дека победникот ќе биде награден со песна, спот објавен од „Гранд продукција“, комплетен маркетинг,...
Познати

ГРАНД ѝ додели на Ангелова кола од 20.000 евра, а само од нејзините гласови преку СМС продукцијата заработила вртоглава сума на пари

Младата натпреварувачка од Македонија – Славица Ангелова, триумфираше во финалето на „Ѕвездите на Гранд“ и победи со над 88 илјади...
Познати

БОСАНСКИТЕ МЕДИУМИ ТВРДАТ ДЕКА ПОБЕДАТА Е НАМЕСТЕНА – ова е доказ дека Ѓорѓе Давид знаел тоа што ја чека Славица Ангелова (ВИДЕО)

Младата пејачка Славица Ангелова од Македонија е победник на шоуто „Ѕвезде Гранда 2023“. По деветмесечна борба меѓу кандидатите, според...
Познати

НИКОГАШ НЕМА ДА ЗБОРУВАМ ЗА ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ: Која е победничката на „Ѕвездите на гранд“, Славица студира медицина и откри дали ќе се пресели во Белград

Струмичанката Славица Ангелова исплива од сенка до победа во „Ѕвезде Гранда“. Не важеше за фаворит, но по девет месеци натпреварување...
Познати

Пејачот стана препознатлив по долгата коса и необичен стајлинг во „Ѕвездите на Гранд“: Нема да верувате како изгледа приватно, сосема е различен (ФОТО)

Неодамнешниот учесник на музичката талент шоу програма „Ѕвездите на Гранд“ Срѓан Симиќ го привлече вниманието на многумина поради...
Познати

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ итно опериран: Ги вознемири сите со слика од болница, главата му е во завој – еве што открива (ФОТО)

Победникот на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ неодамна бил итно опериран. Тој се огласи од болничкото одделение, а фотографијата...
Познати

Македонската учесничка во „Ѕвездите на гранд“ се пресели во Германија, но зажали – сега сака да се врати дома, еве ја причината

Последните неколку месеци за поранешната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, битолчанката Марија Груевска беа многу посебни, но и малку...
Познати

ЌЕ ВЕ ПОЛАЗАТ МОРНИЦИ ОД СТИХОВИТЕ – оваа е последната песна која ја наговестила бизарната трагедија во која загина пејачот на „Ѕвездите на гранд“ (ФОТО)

Младиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“, Немања Вуковиќ (22) трагично загина во понеделникот, 6-март 2023 година во вечерните часови на...
Музика

Ова досега не се случило во „Ѕвездите на Гранд“: На нашиот кандидат Јасмин му мереа температура на сцена, а тој „растури“ како и секогаш! (ВИДЕО)

Младиот пејач Јасмин Алиевски уште еднаш брилијираше во саботата на музичкото натпреарување „Ѕвездите на Гранд“ и со сите освоени...
Познати

Вратата на Гранд за него е затворена: Саша Поповиќ со нови детали за скандалот, ја советува Снежана да го тужи кандидатот

Душан Вукадиновиќ од Подгорица, кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, по дебаклот и елиминацијата во третиот круг, ја обвини својата...