четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Саша Поповиќ „долета“ со автомобил кој никогаш не е виден претходно на Балканот – изгледа како машина од иднината, вреди брдо пари (ФОТО)

Саша Поповиќ „долета“ со автомобил кој никогаш не е виден претходно на Балканот – изгледа како машина од иднината, вреди брдо пари (ФОТО)

Поранешниот прв човек на Гранд Саша Поповиќ го поднови својот возен парк со нова прескапа машина.

Со оглед на тоа дека тој е љубител на БМВ, па така и овој пат се одлучи за оваа марка и модел чија цена се движи од 138 илјади до 155 илјади евра.

Станува збор за моделот БМВ i80, а разликата од неговите два претходни слични автомобили е тоа што новиот има истакнати линии во жолта боја, додека остатокот е во сива боја.

Ова секако е лимитирана верзија на автомобил, па така Поповиќ уште еднаш вози најскап автомобил на естрадата.

FOTO: Antonio Ahel/ATAImage

Најнови вести