недела, 19. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Обожава скапи автомобили: Возниот парк на Саша Поповиќ е вреден половина милион евра, погледнете какви „ѕверови“ вози (ВИДЕО)

Обожава скапи автомобили: Возниот парк на Саша Поповиќ е вреден половина милион евра, погледнете какви „ѕверови“ вози (ВИДЕО)

Саша Поповиќ купил „порше“ од 180.000 евра! Поранешниот директор на „Гранд“ го обновил својот возен парк со луксузен автомобил, со кој се појавил на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“.

Поповиќ е голем љубител на автомобили, па не е чудно што дал толку пари.

„Секои три години купува нов автомобил. После моделот BMW i8 одлучил да седне во „порше тарга 4s“, чиј основен модел чини 160.000 евра.

Саша го избрал оној со додатна опрма, кој го чинел 180.000 евра“ – рекол за Информер, извор близок на Поповиќ и кажал дека Саша му се пофалил со „новата бесна машина“.

„Ми кажа дека максималната брзина му е 304 километир на час, а од нула до 100км/h пристигнува за 3,8 секунди. Автомобилот е низок, спортски, а тоа на Саша му се допаднало. Ова е полн погодок за него!

Како што пишуваат српските медиуми, возниот парк на Поповиќ е вреден 607.000 евра! Покрај новото „порше“, тој има и три BMW и два „мерцедеси“.

Најнови вести