диета

Пронајдени се 181 резултати на тема „диета“
Познати

ЛЕПА БРЕНА ОСЛАБЕЛА 17 КИЛОГРАМИ И ВЕЌЕ НЕ ЈА ВИКАЛЕ ТРАФОСТАНИЦА – пејачката ова мени од 5 дена го применува со години наназад (ФОТО)

Помина долго време откако пејачката Лепа Брена се бореше со вишокот килограми. Но, сè уште се зборува за тоа, бидејќи многумина ги интересира...
Познати

Со помош на оваа диета Саша Поповиќ ослабел пет килограми за само две недели – ова дневно мени уште од денес ќе започнете да го применувате

Директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ наскоро влегува во осмата деценија од животот, но и без обѕир на тоа се уште е витален, а...
Познати

ОСЛАБЕЛА 20 КИЛОГРАМИ СО ПОМОШ НА ОВАА ДИЕТА – еве што јаде Анастасија Ражнатовиќ за да биде совршена, особено ручекот често сите го јадат

Анастасија Ражнатовиќ важи за една од најатрактивните млади пејачки кои можат да се пофалат со витка фигура. Сепак, Анастасија не секогаш...
Живот и стил

Откриена диетата на славните благодарение на која изгледаат совршено – што прават 24 часа пред да се појават на црвениот тепих?

Славните дами 24 часа пред настанот го пијат само ова, а на храната едноставно забораваат. Диетата од 24 часа за рамен стомак подразбира...