сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Беа толку блиски што дури летуваа заедно, а денес… Еве што сега мисли Сузана Јовановиќ за Јелена Карлеуша (фото)

Беа толку блиски што дури летуваа заедно, а денес… Еве што сега мисли Сузана Јовановиќ за Јелена Карлеуша (фото)

Пред неколку дена започна нова поп војна. Главните улоги ги толкуваат Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ, што многумина остави воодушевување. Не толку одамна беа многу блиски, а се уште се сеќаваме како ЈК крена прашина како член на жирито на натпреварот „Ѕвезде Гранда“.

Популарниот пејач дури се одмора во Хрватска со Саша и неговата сопруга Сузана Јовановиќ.

Тоа беше во 2019 година во Опатија. Вечерите ги поминуваа со музика и смеа, поранешниот лидер на „Слатки Греха“ со задоволство им свири на клавир на ќерките на Јелена Атина и Ники. Дали тие убави собири се одамна или краткотрајна е сегашната кавга?

Што вели Сузана на крајот на краиштата? Сопругата на Саша во едно интервју ги коментираше новите албуми на Јелена и има само пофални зборови.

‒ Ја слушав „Алфа“ и морам да признаам дека не е за мене, но „Омега“ е веќе подобра и најмногу ми се допаѓа песната „Абу Даби“ – таа е искрена пејачка.

На прашањето дали и недостасува дружењето со колешката, таа одговори:

‒ Кога Јелена го напушти „Гранд“, нашите патишта едноставно се разидоа. Колку сте поблиски со некого, толку повеќе се дружите, мислам дека тоа е нормално. Јелена има свои обврски, има семејство, сега е презафатена со промоција, албум, концерти… Но сите сме тука, во ист круг. Не раздели животот малку, секој на своја страна, но во секој случај и посакувам се најдобро.

фото:Инстаграм принтскрин/Дејан Миличевиќ

Најнови вести