петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Марија Шерифовиќ откри кој дует не сакала да го сними: Го одбив по цена на животот

Марија Шерифовиќ откри кој дует не сакала да го сними: Го одбив по цена на животот

Српската пејачка Марија Шерифовиќ неодамна го претстави својот нов албум „Долази љубов“, а при едно гостување во кое го промовираше, откри дека не сакала да сними дует со Саша Матиќ за песната „Ти и јас“.

Шерифовиќ откри дека „по цена на живот“ не сакала да ја сними песната „Ти и јас“ со Саша Матиќ, која Јелена Розга на крајот ја отпеа со него.

-Го испеав демото за песната „Ти и јас“. Авторот Саша Николиќ сакаше да ја снимам таа песна. Одбив, по цена на мојот живо, откри Шерифовиќ.

Таа откри дека Матиќ потоа и се јавил и ја повикал да пее со него, но таа не се согласила.

Реков: „Не можам, не ја чувствувам песната, не ми се допаѓа“, рече таа и откри дека убедувањето не завршило тука.

-Тогаш Саша Поповиќ почна да ме малтретира поради тоа: „Оди, снимај песна со човекот“, воопшто не е до него, со него секако ќе ја снимав најубавата песна, но не ми се допадна оваа. Имаше притисоци, но јас не сакав“, изјави Марија.

Најнови вести