светлана цеца ражнатовиќ

Пронајдени се 475 резултати на тема „светлана цеца ражнатовиќ“
Познати

ЌЕ ЗУМИРАТЕ ДО МАКСИМУМ: Цеца како Барби во розов прекраток фустан, шлицот не само што и ги истакна голите нозе, туку и правеше и проблеми (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ се појави на снимањето на новата емисија на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Цеца...
Познати

ВАКВА ДРАМА НЕМАЛО НИТУ СО КАРЛЕУША – Саша Поповиќ и кажа на Цеца да си оди дома, таа си ги собра парталите и излета од студиото! (ФОТО)

Саша Поповиќ и Цеца Ражнатовиќ жестоко се скараа во емисијата „Ѕвездите на гранд“, па тој на шега ја испрати Цеца дома, по што таа веднаш...
Познати

ЦЕЦА ГО ПОКАЖА ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ ПО СВАДБАТА ВО МАКЕДОНИЈА – не очекуваше дека камерите ќе ја забележат во ова издание, бледа како крпа! (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ викендов настапи во Минхен каде направи спектакл за паметење. Фолк дивата денеска пристигна во...
Познати

ТАНЧАРИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ, НО И НАЈПОЗНАТИОТ РУСКИ РАПЕР: Сепак најголемо внимание на вчерашната свадба во Мериот привлече оваа жена (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа пееше на свадбата на синот на Саша Мијалков, поранешниот шеф на УБК. Цеца покрај нејзините...
Познати

СЛАВИ 20 ГОДИНИ КАРИЕРА: Марија Шерифовиќ откри што правела на денот кога излезе нејзиниот албум, а еве што мисли Цеца за новите песни на колешката

Пејачката Марија Шерифовиќ застана пред камерите на „Премиера“ и одговори на неколку прашања за нејзиниот нов албум. Марија оваа година...
Познати

СТЈУАРДЕСА БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ ОТКРИ ШТО ПРАВАТ ВО АВИОН: Еден пејач си го земал кусурот од 2 евра, една пејачка барала да не седи во средниот ред, а Цеца е посебна!

Познато е дека познатите личности доста време поминуваат патувајќи во авион, како би стигнале на некои настап или одмор. Многу од нив...
Познати

СЕ ОГЛАСИ И СУДОТ ПО КАРАНИЦАТА НА ЦЕЦА И КАРЛЕУША КАКО НА ПАЗАР – еве дали Јелена имала право да ја снима Ражнатовиќ, само една работа може да ја спаси!

Втор ден големо внимание предизвикува караницата помеѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша која вчера ја објави Карлеуша на...
Познати

ЦЕЦА И РЕЧЕ ДЕКА Е ГРОБ СО НАОЧАРИ, КАРЛЕУША И ВОЗВРАТИ ДЕКА НЕМА РОМСКИ МАНИРИ – се појави снимка од судницата, нивната караница е полоша од оние на пазар!

Пејачката Јелена Карлеуша објави видео снимка од судењето од долгогодишниот спор со Светлана Цеца Ражнатовиќ. Карлеуша колку што се...
Познати

ЦЕЦА НЕ СЕ НАДЕВАШЕ ДЕКА ЌЕ ЈА УЛОВАТ НА АЕРОДРОМОТ – облечена како сите жени, особено по ова есенско парче облека ќе полудите, за него треба да штедите со месеци!

Цеца Ражнатовиќ сме навикнати да ја гледаме во елегантни изданија, а фустаните се нејзини омилн избор кога се во прашање настапите и...
Познати

ЗДАНИЕ КОЕ ЛИЧИ НА ХОТЕЛ – домот на Цеца во Житораџе опколено со огромни ѕидови и метална капија, а еден детаљ внатре се гледа само од дрон (ВИДЕО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ е родена во српското село Житораџе во близина на Прокопље каде и пораснала со својата сестра Лидија и родителите,...
Познати

ЖИРИТО ЈА ИЗДАДЕ ЦЕЦА ЗА МОМЧЕТО, ПА ТАА РЕШИ ДА НЕ КРИЕ: Пејачката се огласи по гласините дека е во врска со нашиот кошаркар!

Новата сезона на „Ѕвездите на гранд“ започна, а жирито секојдневно го привлекува вниманието во јавноста. Од модните комбинации, до...
Познати

ЌЕ ПОЛУДИТЕ ОВАА ЕСЕН ПО КОМБИНАЦИЈАТА НА ЦЕЦА – сепак за волку раскопчана кошула треба да имате храброст, но и да сте надарени од мајка природа (ФОТО)

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вчера се појави на снимањето на новата епизода на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ во црвено...
Познати

Цеца ја фати Маја Беровиќ за колковите, а потоа замешаа заедно – хитот на Александра Пријовиќ ги извади од кожа пејачките, но ги препоти и тие во нивна близина (ВИДЕО)

Пејачките Светлана Цеца Ражнатовиќ и Маја Беровиќ вчеравечер беа на концертот на нивната колешка Александра Пријовиќ. Двете дополнително...
Познати

„НЕ СУМ ВО ВРСКА СО ЦЕЦА, ТУКУ СО МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ“ – Перо Антиќ вели дека секти измислувале приказни за него!

Перо Антиќ и Цеца се во врска! Ова веќе неколку месеци се шпекулира, a нема пoтреба да се објаснува дека станува збор за нашиот екс кошаркар...
Познати

Овој кадар од џипот на Цеца јасно потврдува што гледала таа минатата ноќ – кога фановите ќе го видат ова ќе останат со подзинати усти (ФОТО)

Вчера започна емитувањето на новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на гранд“, а пејачката Цеца не сакаше да пропушти ниту секунда...
Познати

ДЕТАЛИ ОД СВАДБАТА НА АНАСТАСИЈА КОИ ЧИНАТ БРДО ПАРИ – шампањот и сирењето пристигнуваат од Тоскана, а од цеца МЕГА ПОДАРОК!

Анастасија и Немања пред Бог се венчаа пред еден месец во Србија во манастирот Рајиновац, а во блиска иднина следуваат уште две прослави. Имено...
Познати

НИ АНАСТАСИЈА НЕ ГО ОЧЕКУВАЛА ОВОЈ ОДГОВОР ОД МАЈКА Ѝ: Цеца ја запрашаа дали ќе има голема свадба во семејството до крајот на годината, одговорот издаде сè

Анастасија, поранешна Ражнатовиќ, сега Гудељ, застана на „лудиот камен“ со познатиот фудбалер Немања Гудељ. Светлана Цеца Ражнатовиќ...
Познати

АНАСТАСИЈА СО УШТЕ ЕДНА ПРОМЕНА ПО ТАЈНАТА ВЕНЧАВКА – пејачката тајно го направи ова, а Цеца мораше да ја правда во медиумите (ФОТО)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ пред неколку дена тајно се заколнаа на вечна љубов пред Бога. Анастасија...