вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Цеца го прекина настапот, па ОВА им го забрани на присутните: „Ме удавивте“! (ВИДЕО)

Цеца го прекина настапот, па ОВА им го забрани на присутните: „Ме удавивте“! (ВИДЕО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ е позната како личност која нема влакна на јазикот, а особено е строга кога нешто ја попречува во работата.

Неодамна фолк дивата имаше настап во странство, поточно во Штутгарт, кога реши да реагира поради потег на гостите.

Познато е дека на пејачката и пречи чадот и дека не сака да има специјални ефекти на нејзините настапи.А пред неколку дена се изнервира бидејќи на гостите во дискотеката со прскалки им носеле шампањ.Таа дури го прекина настапот и престанала изведбата некое време и ги предупреди дека можат да уживаат без сите други да знаат.

-Пијте шампањ, но без овие прскалки. Ме удавивте. Можете да пиете шампањ без да свети, ве молам, рече Цеца и доби овации, а потоа продолжи со настапот.

Најнови вести