недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ТАНЧАРИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ, НО И НАЈПОЗНАТИОТ РУСКИ РАПЕР: Сепак најголемо внимание на вчерашната свадба во Мериот привлече оваа жена (ФОТО)

ТАНЧАРИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ, НО И НАЈПОЗНАТИОТ РУСКИ РАПЕР: Сепак најголемо внимание на вчерашната свадба во Мериот привлече оваа жена (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа пееше на свадбата на синот на Саша Мијалков, поранешниот шеф на УБК.

Цеца покрај нејзините хитови ја отпеа и песната „Македонско девојче“ која ги воодушеви гостите.

На свадбата настапи и Тимати, најпознатиот руски рапер, кој има 20 милиони следбеници на Инстаграм.

Освен пејачи, на свадбената церемонија имаше и различни танчари од различни делови на светот, познати виолинисти како и големо внимание привлече балерината која имаше своја точка, а ја воодушеви особено Александра Мијалкова нашата позната исто така балерина.

 

Најнови вести