свадба

Пронајдени се 445 резултати на тема „свадба“
Познати

ПРОВИДЕН ФУСТАН И ГРАДИТЕ НА МЕГДАН: Милица Павловиќ ги остави во транс гостите на вчерашната свадба во хотелот Мериот, особено шлицот и правеше проблеми

Српската пејачка Милица Павловиќ вчера беше гостин на свадбата кај синот на Сашо Мијалков. Српските медиуми пренесуваат дека пејачката...
Познати

ТАНЧАРИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ, НО И НАЈПОЗНАТИОТ РУСКИ РАПЕР: Сепак најголемо внимание на вчерашната свадба во Мериот привлече оваа жена (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа пееше на свадбата на синот на Саша Мијалков, поранешниот шеф на УБК. Цеца покрај нејзините...
Познати

СЕ ОЖЕНИ ДЕВИТО: Гостите подзинале кога прочитале каков договор треба да потпишат пред да влезат во ресторанот, но истото важело и за келнерите!

Раперот Давид Љубеновиќ попознат како Девито денеска тајно се заколнал на вечна љубов на својата девојка која досега ја нема покажано...
Познати

СЕ МАЖИ ТАЊА САВИЌ: Вљубениот пар закажа свадба, свршеничкиот прстен сјае како Лас Вегас – но имаат еден голем проблем со нејзиниот поранешен сопруг!

Тања Савиќ веќе некое време ужива во љубовта со 11 години помладиот пилот Мухамед Бешиќ. Двајцата се верија, а сега, судејќи по видеото...
Познати

ДЕТАЛИ ОД СВАДБАТА НА АНАСТАСИЈА КОИ ЧИНАТ БРДО ПАРИ – шампањот и сирењето пристигнуваат од Тоскана, а од цеца МЕГА ПОДАРОК!

Анастасија и Немања пред Бог се венчаа пред еден месец во Србија во манастирот Рајиновац, а во блиска иднина следуваат уште две прослави. Имено...
Познати

Новата сопруга на Дарко Лазиќ била во брак кога започнала да се забавува со него – еве како тогаш зборуваше нејзиниот сопруг кога дознал за нивната врска!

Катарина сега официјално е Лазиќ и сопруга на пејачот Дарко Лазиќ, но како и тој и таа зад себе имаат пропаднат брак. Разликата била само...
Познати

ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ ОД КОЕ СЕ ПРЕПОТИ И САМИОТ ЛАЗИЌ – новата сопруга на Дарко се пресоблече, па 500-те гости занемеа од ова невестинско фустанче (ФОТО)

Атмосферата во ресторанот во кој фолк пејачот Дарко Лазиќ направи свадбена прослава за паметење ескалираше кога пристигна тортата...
Познати

КОГА ДАРКО ЛАЗИЌ ЈА ВИДЕ, ЗАПОЧНА ДА ПЛАЧЕ БЕЗ ПРЕСТАН – избраничката на пејачот наместо принцеза од бајките еве каква невеста е! (ФОТО)

Дарко Лазиќ денеска се жени, а во овие моменти пристигна во домот на младата. Иако имаше препрека да помине низ дворот како што налагаат...
Познати

КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА – мајката на Дарко Лазиќ се појави во комбинација од која занемеа сите, гордата свекрва непрепознатлива по семејната трагедија (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ денеска прави свадба со својата избраничка, а по овој повод се собраа многу роднини и пријатели во неговиот дом. Дарко...
Познати

ПО НЕВЕСТАТА ЌЕ ОДИ СО „СПЕЈС ШАТЛ“ – Дарко Лазиќ облече одело, но во овој ѕвер од 320 илјади евра ќе гледате без да трепнете (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата избраничка Катарина денеска ќе се заколнат на вечна љубов. Дарко за оваа прилика позајмил и автомобил...
Познати

РАНИТЕ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ИЗЛЕЧИ, А НЕ МОЖАТ НИТУ ДА ПОМИНАТ: Еден член од семејството на Дарко Лазиќ денеска нема да дојде на неговата свадба

Бабата на Дарко Лазиќ, мајката на неговиот покоен татко нема да биде денес присутна на свадбата на внукот. Како оваа жена потврдила за...
Познати

КАКО ПРИНЦЕЗА ОД БАЈКИТЕ СО ФУСТАН ДИРЕКТНО ОД ДУБАИ – конечно се омажи српската пејачка, двапати не им беше пишано да се венчаат (ФОТО)

Српската пејачка Марија Микиќ го изговори судбоносното „ДА“ на својот избраник Јован Пантиќ. Тие вчера направија свадбена церемонија...
Занимливости

„СЕГА ЈАС СУМ НЕВЕСТАТА БЕГАЛКА“ – како изгледа кога на сопствената свадба друг ќе ти го украде шоуто, младоженецот особено се препоти (ВИДЕО)

Многу парови венчавката, фотографот и сите работи поврзани со церемонијата ги закажуваат месеци однапред, но сепак се случува тој ден,...