вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

АНАСТАСИЈА СО УШТЕ ЕДНА ПРОМЕНА ПО ТАЈНАТА ВЕНЧАВКА – пејачката тајно го направи ова, а Цеца мораше да ја правда во медиумите (ФОТО)

АНАСТАСИЈА СО УШТЕ ЕДНА ПРОМЕНА ПО ТАЈНАТА ВЕНЧАВКА – пејачката тајно го направи ова, а Цеца мораше да ја правда во медиумите (ФОТО)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ пред неколку дена тајно се заколнаа на вечна љубов пред Бога. Анастасија го зела презимето на Немања, а на својот Инстаграм профил го сменила истото уште веднаш.

Како што претходно се пишуваше Анастасија Ражнатовиќ, сега тоа е заменето во Анастасија Гудељ.

Да потсетиме, Цеца неодамна коментираше дека Анастасија повеќе нема да го носи презимето Ражнатовиќ.

– Според српските обичаи, така треба да биде. И јас го зедов презимето на маж ми, зошто не и таа? Сосема е ок, јо поддржувам – изјави фолк дивата.

Инаку, кума на Анастасија Ражнатовиќ на црковната венчавка била нејзината најдобра пријателка, актерката Тара Милутиновиќ, а таа одлука пејачката ја донела одамна. Анастасија и нејзиниот сопруг го избраа споменатиот манастир во Бегаљица затоа што нејзината мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ беше кума на славата на Рајиновац.

Најнови вести