аца лукас

Пронајдени се 128 резултати на тема „аца лукас“
Познати

„МЕРЦЕДЕСОТ“ НА АЦА ЛУКАС СМАЧКАН – неговата бесна машина во ендек, на пејачот му се заледила крвта поради тоа што со него била и оваа личност која му е „слабост“ (ВИДЕО)

Српскиот фолкер Аца Лукас денеска доживеа сообраќајна несреќа, а автомобилот му е уништен, јави Блиц.рс. Тој денеска слетал на аеродромот...
Познати

НИКОЈ НЕ ЈА ГЛЕДАШЕ ЦЕЦА КОГА ПРИСТИГНА ТОРТАТА НА 7 КАТА – пејачката за 1 час заработи колку еден стан, но кога ќе видите колку пари е тортата нема да ве чуди ништо! (ФОТО)

На ромската свадба на која се појавија пејачите Светлана Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас се било во полн сјај и гламур, а родителите на младите...
Познати

ИЗЛЕЗЕ ОД БАЗЕН ЦЕЛОСНО ГОЛА – поранешната на Аца Лукас обожува да е топлес, пејачот кога ќе ја види каква бомба е ќе се запраша што „загубил“ (ФОТО+18)

Снимката на Божана Вујиновиќ на која е целосно гола ги „загреа“ социјалните мрежи. Поранешната девојка на Аца Лукас, старлетата од...
Познати

СЕ СОБЛЕЧЕ ПОРАНЕШНАТА НА АЦА ЛУКАС – Инстаграм гори поради блискиот кадар околу градите во бикини на Соња, ќе гледате без да трепнете (ФОТО)

Поранешната сопруга на пејачот Аца Лукас, Соња Вуксановиќ веќе подолго време не се експонира во јавноста, но нејзините фотографии се...
Познати

ПРОКОЦКАЛ ПАРИ КОЛКУ ДА КУПЕЛ ЦЕЛА НАСЕЛБА И НЕ МУ Е КРИВО – Аца Лукас не жали за изгубените милиони, добро слушнавте МИЛИОНИ!

Фолкерот Аца Лукас изјави дека изгубил повеќе од 70 милиони долари на коцкање. Но, како што вели не жали за тоа бидејќи тоа биле негови...
Познати

ШОК ЦЕНИ: За новогодишната ноќ ѕвездите ќе заработат цело богатство, а еве колку ќе чинат билетите за прославата

Доколку некој сака да влезе во убаво друштво на големи музички ѕвезди во 2023-та година, за тоа ќе треба да потроши значителна сума на пари....
Општини

Митовски до Министерство за култура: Не мора да ги префрлате предвидените средства, но Аца Лукас не е дел од фестивалот „Џој Фест“, ќе пее за Денот на рударите

Откако Министерството за култура објави дека нема да префрли средства на Општина Крива Паланка за организирање на музичкиот фестивал...
Познати

Исчезна кога беше најпопуларна: Пејачката си го променила идентитетот, поради Аца Лукас стана зависна од алкохол – еве што се случува денес со неа

Данијела Враниќ, поранешната „кралица на сплавовите“, која важеше за една од најпопуларните пејачки на српската естрада, се повлече...