талат џафери

Пронајдени се 400 резултати на тема „талат џафери“
Вести

Николоски: Имаме докази дека поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ до Ахмети, Џафери и трета страна на УСБ доставил измени на КЗ, а тоа се скоро истите кои поминаа во Собрание

Однесувањето на поранешни структури на ВМРО-ДПМНЕ беше многу јавно, два пати се правеше обид за вонреден конгрес во партијата, поранешниот...
Вести

Митева: Џафери мандатот го започна со кршење на Уставот, го завршува со кршење на Деловникот, и за тоа одговорност ќе има

Талат Џафери во текот на целиот свој мандат ги толкува законските прописи на начин само нему разбирлив, рече Марија Митева, портпарол...
Вести

Пренџов: Џафери не треба да ги занемарува 80% од граѓаните кои се против капитулација и прифаќање на уставни измени под бугарски диктат

„Џафери треба да знае дека не смее, не може и не треба да ја крши волјата на граѓаните претставени како пратениците. Не смее, не може...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Џафери го прекрши Деловникот, не ги стави на гласање уставните измени затоа што знае дека ќе пропаднат

Талат Џафери го прекрши Деловникот за работа на Собранието. Џафери мораше да ги стави на гласање уставните измени, не ги стави само затоа...
Вести

Лефков: Џафери свесно го прекрши Деловникот за работата на Собранието, за да им овозможи на ДУИ и СДС да останат на власт ден повеќе

Талат Џафери спротивно на Деловникот за работата на Собранието ја одложи точката за гласање за потребата од отворање на уставот. Според...