вакцинација

Пронајдени се 578 резултати на тема „вакцинација“
Вести

Во Велес и велешко започна теренската вакцинација на невакцинирани деца од претшколска и школска возраст во рамките на кампањата „Од врата до врата“

Екипа на Службата за превентива на деца и младинци при ЈЗУ Здравствен дом Велес денеска започна со теренска вакцинација за претшколски...
Вести

Вакцинацијата против сезонскиот грип почнува од средината на октомври, годинава набавена за 50 проценти поголема количина

Министерството за здравство информира дека има набавено за 50 отсто поголема количина вакцини против сезонски грип. Вакцинацијата,...
Останати спортови

УС Опен ќе им дозволи настап на руските играчи под неутрално знаме, Ѓоковиќ може да го пропушти Герен слемот поради задолжителна вакцинација

Тениската асоцијација на Соединетите Американски Држави (УСТА) официјално потврди дека ќе им биде дозволен настап на руските играчи...