вашингтон

Пронајдени се 89 резултати на тема „вашингтон“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Раскалашеност во дипломатијата – амбасадорот Попов во Вашингтон изнајмувал луксузна резиденција иако имал простор во самата амбасада

Нов скандал ја тресе македонската дипломатија, овој пат со амбасадорот во Вашингтон, Зоран Попов, кој пред да биде именуван беше...