Велес

Пронајдени се 480 резултати на тема „Велес“
Скопје

Костовски: Со работници од општина Бутел и со помош и комунални возила од Велес ќе го чистиме ѓубрето од улиците насобрано заради несовесното работење на Арсовска

Поради несовесното работење на Град Скопје и ЈП Комунална Хигиена, во општината се насобра многу ѓубре на локации кои се надлежност...
Општини

Здравковски: Во Велес сега се работи и гради без поддршка од централната власт, пратениците од СДС во собранието не бараат никакви средства за инвестирање

Велес од еден голем индустриски центар, развиен град, за жал во последните 10, 15 години гледаме дек постојано тоне и граѓаните некако...
Општини

Колев: Велес ќе има затворен градски пазар, а се обновува и патната инфраструктура, младите добија реконструирани спортски игралишта

Градоначалникот на Велес, Марко Колев на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ насловена како „Развојни политики за стабилна...