велешко

Пронајдени се 13 резултати на тема „велешко“
Вести

Во Велес и велешко започна теренската вакцинација на невакцинирани деца од претшколска и школска возраст во рамките на кампањата „Од врата до врата“

Екипа на Службата за превентива на деца и младинци при ЈЗУ Здравствен дом Велес денеска започна со теренска вакцинација за претшколски...
Хроника

Приведен крадец од велешко, расчистени три кривични дела, пронајдените предмети ќе бидат вратени на сопствениците

На 17.09.2023 во 17.10 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес е лишен од слобода А.К.(41) од с.Горно Оризари, велешко. Тој се сомничи...
Вести

Голем е пожарот во велешко: Го гаснат два „Ер трактор“, полициски хеликоптер и над 20 пожарникари – Колев се сомнева дека некој фрлил отпушок од цигара

Два авиона „Ер трактор“ за Дирекцијата за заштита и спасување и еден полициски хеликоптер интервенираат во гаснење на големиот шумски...