внук

Пронајдени се 85 резултати на тема „внук“
Познати

ЈАСНО Е НА КОГО ЛИЧИ – Цеца објави прва фотографија од внукот Крстан, ќе биде ли нејзин омилен член од семејството? (ФОТО)

Помладиот син на Богдана и Вељко Ражнатовиќ се роди во април оваа година и донесе неопислива радост во нивниот дом, а освен што веднаш...
Познати

КОНЕЧНО ПРОСЛАВА ВО ДОМОТ НА АНА НИКОЛИЌ: Пејачката се огласи, скандалот е зад неа – убавите вести се проширија со брзина на светлината (ФОТО)

Пејачката Ана Николиќ веќе со недели е во центарот на вниманието откако во јавноста се појавија видео снимки од нејзиното лице кое буквално...
Вести

„Кланот од Зајас се стекна со мултимилионски бизниси, на Абази му седат на глава, а Ковачевски не смее збор да изусти“

Кланот од Зајас се стекна со мултимилионски бизниси, на Абази му седат на глава, а Ковачевски не смее збор да изусти, ова денеска преку...
Вести

СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО – овие две лица знаат многу повеќе од сите нас за киднапирањето на внукот на Бошкоски, се бара веднаш да бидат притворени!

Две лица се приведени и за нив се бара притвор како осомничени дека учествувале во грабнувањето на Самоил Костадиновски, внук на...
Познати

ТОА БЕШЕ И МОЕ ДЕТЕ – српската пејачка пред една година доживеа голема трагедија, Бог ги зема само таквите и тоа на овој ден! (ФОТО)

Пејачката Јана Тодоровиќ била во странство кога пред една година дознала за смртта на нејзиниот внук, чиј роденден би бил денес. Кога...
Познати

Внукот на Тоше Проески порасна во вистински заводник – неговиот вујко забранил да се појави во неговиот спот поради оваа причина! (ФОТО)

Поминаа 15 години откако Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа, но неговата ѕвезда сè уште свети со истиот сјај. Македонскиот...
Познати

Ана Бекута му даде отказ на својот син – еве кого постави на негово место, од одлуката буквално подзина цела естрада (ФОТО)

Познатата српска пејачка Ана Бекути последните години ја менаџираше синот Игор Полиќ, но бидејќи во последно време имаше неколку деловни...
Познати

Цеца замина на зимување со машка поддршка – особено во базенот настанаа фотографии за кои зборуваат сите, посреќна е од кога било

Фолк пејачката Цеца Ржнатовиќ својот љубовен живот вешто го крие од очите на јавноста, па дури и кога ќе се појави некоја информација...
Регион

Каракачанов стана дедо по втор пат, внукот го крсти Гоце Делчев: И на скопските манипулатори веќе треба да им биде јасно чиј е!

ВМРО, партијата на Красимир Каракачанов, еден од членовите на поранешната владеачка гарнитура на Бугарија што реши да ја блокира Македонија...
Познати

Пејачката емотивно за раѓањето на внукот: Додека Мирко скокаше од радост, јас плачев и се тресев, а потоа на себе си реков само едно

Пејачката Гоца Божиновска призна како се чувствувала додека Мирко Шијан  и неговата партнерка Бојана Родиќ го добиле синот Зоран, а...
Познати

Доби втор внук, но вака не прославуваше за Жељко Ражнатовиќ: Гордата баба Даниела Родиќ буквално во транс, славеше цела вечер (ФОТО)

Даниела Родиќ, мајката на Бојана Родиќ вчера стана баба по втор пат откако нејзината ќерка на свет го донесе Зоран Шијан. По тој повод...
Познати

Откако домот им беше завиен во црно, време е за прослава: Се породи Бојана Родиќ, пејачката со македонско потекло стана баба (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана Родиќ го добија своето прво дете, синот Зоран Шијан. Тие...
Познати

Исплива приватната снимка од сестрите Родиќ и внукот: Го чуваа Жељко, а кога ќе види Цеца што му дозволија да прави нема да и биде добро

Бремената сестра на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ број ситно до породувањето, а сега на својот Инстаграм профил сподели видео снимка...
Познати

Се ожени внукот на Шабан Шаулиќ – за ваква бајковита свадба сонуваат многумина парови, особено девојките полудеа по венчаницата (ФОТО)

Внукот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ, ја круниса врската со Александар Личина со брак, а на свечената церемонија...