Војдан Стојановски

Пронајдени се 18 резултати на тема „Војдан Стојановски“
Кошарка

Војдан Стојановски: Би сакал љубителите на кошарката да ја исполнат салата до последно место и да бидат наш шести играч

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски, ги повика навивачите на „црвено-жолтите“ да дојдат и да...