жељко ражнатовиќ

Пронајдени се 25 резултати на тема „жељко ражнатовиќ“
Познати

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде (ФОТО)

Внукот на пејачката Цеца викендов го прослави својот роденден во Титл каде живее нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ со сопругата Богдана. Семејството...
Познати

ЕДНА Е БАБА – Цеца го однесе внукот во Шпанија кај Анастасија на гости, но тоа што му го приреди таму го посакува секое дете на светот (ФОТО)

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ своето слободно време го поминува во Шпанија, а тука секако од време на време друштво и прават...
Познати

САКАМ КОГА НЕКОЈ ИМА М*ДА: Аркан му извадил пиштол на Синиша Михајловиќ, а по оваа ситуација сè се сменило – еве зошто биле неразделни!

Познатиот фудбалер и тренер Синиша Михајловиќ, кој минатиот месец ја загуби тешката битка со леукемијата, никогаш не криел дека...
Познати

Ќерката на Аркан низ солзи: Живеам со тешка болест и ништо не наследив од мојот татко, еве во каков однос е особено со Цеца, Анастасија и Вељко

Анџела Ражнатовиќ е трето дете на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Таа во интервју за каналот на Јутјуб „Вистински приказни“ открива детали...
Познати

Малиот Жељко и нарача песна на Анастасија, а додека тетка му пееше Цеца се смееше со солзи – малиот наследник направи шоу во вилата на Дедиње (ФОТО)

Во семејниот дом на Ражантовиќ на Дедиње секој ден е весело, а главна причина за тоа е внукот на Светлана Цеца Ражантовиќ, малиот Жељко. Цеца...
Познати

Емотивна средба на внукот и дедото: Цеца сподели што прави Жељко на село, многумина мислеа дека пејачката ова никогаш нема да го дозволи

Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели емотивен момент од тоа како го поминува денешниот ден. Имено пејачката...
Познати

Внукот на Цеца ужива во селски амбиент: Додека беше во штала со коњи и седеше на сено пејачката ја снимаше неговата хит реакција

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ ужива во времето поминато со својот внук Жељко Ражнатовиќ, а нивните заеднички моменти честопати...
Познати

Исплива приватната снимка од сестрите Родиќ и внукот: Го чуваа Жељко, а кога ќе види Цеца што му дозволија да прави нема да и биде добро

Бремената сестра на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ број ситно до породувањето, а сега на својот Инстаграм профил сподели видео снимка...
Познати

Додека малиот Жељко спиеше во рацете на Цеца во авионот, сите гледаа во „необичното“ деколте на пејачката (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ редовно објавува фотографии и видеа од својот одмор во Кипар, а истото го направи и на пат кон дома. Имено...
Познати

ВИДЕО: Ражнатовиќ го прославија првиот роденден на Жељко, ваква забава уште не е видена на Балканот – погледнете кој сè присуствуваше

Семејството Ражнатовиќ неодамна го прослави 1иот роденден на Жељко, е екипата на „Папарацо лов“ сега објави снимки за тоа семејството...
Познати

Цеца денес ќе искешира цело богатство за првиот роденден на внукот: Кога ќе дознаете само колку пари чини тортата ќе ви се заврти во умот

Наследникот на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, малиот Жељко денеска на 3 јуни го прославува својот прв роденден, а семејството ќе се обиде...
Познати

Цеца му се закани на синот, Анастасија го снимаше приватниот разговор и го сподели со сите – еве како сака да ја вика внукот Жељко (ХИТ ВИДЕО)

Анастасија Ражнатовиќ се снимашеа во семејната куќа, додека во позадина се слушна интересен разговор помеѓу нејзиниот брат Вељко и...
Познати

Ги имаат најлуксузните автомобили, но Вељко го учи синот на вистинските вредности- кога ќе ја види Цеца оваа фотографија ќе се „онесвести“

Боксерот Вељко Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил често споделува фотографии и снимки од својот син Жељко. Истото се случи и овој...
Познати

Го учи од мали нозе: Откако сите ја видоа оваа глетка го променија мислењето за Вељко, еве каде го однесе синот неколку месеци по раѓањето

Синот на Цеца заедно со нејзиниот внук речиси ги разнежнија сите фанови кои го следат на социјалните мрежи нејзиниот син. Имено Вељко...
Познати

И Цеца е типична балканска баба: Пејачката се пофали како е облечен нејзиниот внук ова зимо, нема дете да ја нема оваа облека дома (ФОТО)

Гордата баба Цеца никако да се одвои од своето внуче од синот Вељко Ражнатовиќ. Таа на својот Инстаграм профил сподели фотографии од...
Познати

Во вакво издание речиси никој ги нема видено- Цеца сподели што прават Вељко и Жељко на овој голем ден за семејството (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ, синот на Богдана и Вељко Ражнатовиќ, односно првиот внук на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ на 3 ноември наполни пет месеци. Уште...
Познати

Господинот одбива… некогаш Анастасија излегуваше до пет часот наутро, а еве што прави сега во 4:30 додека сите спијат (ФОТО)

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ пред коронавирусот често објавуваше фотографии и видеа од ноќните излегувања до раните утрински...