зграда

Пронајдени се 95 резултати на тема „зграда“
Скопје

„Ќе му дојде ли крај на силеџиството?“: Центарци бесни што градоначалникот дал дозвола за зграда во паркчето кај „Јадран“

Градоначалнику на општина Центар, срам да ви е! Сте дале дозвола за градење зграда во зелено паркче со димензии 30 х 35 метри, ќе сечете...
Хроника

ПОЖАР ВО ЗГРАДА ВО ШТИП – станарите евакуирани, 90 годишен маж не се одѕивал на повиците да ја отвори врата, еве ги деталите!

Пожар во подрумските простории на станбена зграда во штипската населба Автокоманда ги натера станарите да се евакуираат од своите...
Вести

Голема трагедија во Милано: Авион се заби во зграда, има мртви – зградата во пламен, остатоци на сите страни (ВИДЕО)

Шест лица загинале денеска откако мал авион се забил во празна двоспратна зграда во предградието на италијанскиот град Милано, соопштија...
Вести

Огнените јазици буквално ја проголтаа цела зграда во Милано: Градоначалникот со потресни зборови се огласи, „ова е неприфатливо“ (ВИДЕО)

Градоначалникот на Милано денеска побарал одговори на прашањето зошто пожарот толку брзо ја проголтал станбената зграда, растопувајќи...