зграда

Пронајдени се 95 резултати на тема „зграда“
Вести

Општина Карпош ја зголеми зградата во Влае, а пробува и да ја смести се поблиску до Партизанска, тврдат дел од жителите

Иницијативата „Борба за Влае“ во која членуваат и дел од жители на ова маало, тврди дека Општина Карпош предводена од Стевчо Јакимовски,...
Вести

Од оваа зграда стојат само столбовите – кога ќе видите што има на покривот ќе сфатите зошто не се срамнила со земја, природата е чудо (ФОТО)

Разорниот земјотрес во Турција со јачина од 7,7 степени по Рихтер речиси разурна десетина провинции и одзеде над 45 илјади животи. Најпогодено...
Вести

Пребарувал под урнатините со багер, па зградата започнала да се урива како кула од карти – кога се кренала прашината сведоците останале подзинати (ВИДЕО)

11 дена по разорниот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија, при што загинаа повеќе од 43.000 луѓе, меѓународните хуманитарни агенции...
Вести

ОД НАДВОР ИЗГЛЕДА КАКО НИШТО ДА НЕ И СЕ СЛУЧИЛО – по 11 дена оваа жена влегла во зградата и станот во кој живеела, ја полазиле морници (ВИДЕО)

По земјотресот во Кахраманмараш преживеаните не може да си дојдат при себе иако поминаа 11 дена по потресот. Една од нив е и учителката...
Хроника

Членовите од бендот се простија од нивниот пријател кој падна од зграда во Центар: Замина во трагедија која не е разбирлива и никогаш нема да биде (ФОТО)

Министерството за внатрешни работи соопшти дека трагичниот настан во кој две лица, момче и девојка паднале од зграда се случил вчера...
Хроника

ЉУБОВНА ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ – момче почина откако се фрлило од зграда, неговата девојка која е позната пејачка се бори за живот, еве го нивниот идентитет!

Маж го загуби животот, а женa со тешки телесни повреди е пренесена во Клиничкиот центар во Скопје, каде ѝ е укажана медицинска помош,...